top of page
Beslenme ve Diyet.jpg

BESLENME VE DİYET

*Gelişen dünyanın  , modern hayatın bize kazandırdığı birçok imkan olmasına rağmen bununla birlikte kaybettirdiği de birçok şey bulunmaktadır. Hareketsiz bir yaşam tarzı , uzun süreli masa başı çalışmalar , egzersiz eksikliği ve fast-food beslenme tarzı sonucunda vücudumuzda ciddi fiziksel bozulmalar ve buna bağlı sağlık problemleri baş göstermektedir. Bunun için insanlar ciddi uğraşlar altına girmekte maddî ve manevî harcamalar yapmaktadır. Bunların bir kısmı başarılı olurken genelde de başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Zayıflamak; birçok değişkeni içinde barındıran ve çok yönlü incelenmesi gereken bir konudur. Merkezimiz, zayıflama üzerine multidisipliner çalışmaya inanan, bilimsel temellere dayanan yöntemleri çok yönlü inceleyen bir kuruluştur. Bunun için alanında uzman diyetisyenimizin bu multidispliner çalışmada rolü büyüktür.

Sadece zayıflama değil, sağlıklı bir yaşam tarzı için sağlıklı beslenme protokolleri, patolojik anlamda zayıf ve yağ kütlesi düşük kişiler için kilo alma protokolleri bulunmaktadır. Diyetisyenimiz Büşra Hanım profesyonel vücut analiz cihazı ile sizlere hizmet etmektedir. Bu cihaz ile yağ oranı, kas oranı, su oranı, iç organ yağlanma düzeyi, metabolizma yaşı gibi fizyolojik parametrelerin ayrıntılı olarak raporlanması sağlanabilmektedir. Bu verilerin ışığında da kişinin sağlıklı beslenme protokolleri daha bilimsel ve daha başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

bottom of page