top of page
Klio_Alıp_Verme.jpg

KİLO YÖNETİMİ

* Obezitenin gelişmesinde genetik etkenlerin ve bazı hastalıkların yanı sıra, çevresel faktörler de büyük rol oynamaktadır. Çevresel etkenler ve sosyal yaşantının, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte insanları daha az harekete teşvik etmesi sonucunda obezite görülme sıklığı artar. Obezite, beraberinde birçok hastalığa da davetiye çıkartmaktadır. Dolaşım sisteminin bozulması sonucu hipertansiyon, kan yağlarına olumsuz etkisi sonucu koroner arter hastalıkları ve gelişen insülin direnci sonucu diyabet görülebilir. Bunların yanı sıra, oluşan çatlaklar sonucu ciltte rahatsız eden görüntüler oluşabilir, horlama ve apnelere sebep olabilir. Fazla kilo, sosyal yaşamı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve dolayısıyla gelişen obezite sonucu kolon ve meme kanseri riskleri de artmaktadır.
Öte yandan, aşırı zayıflık da obezite gibi birtakım sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Kemik sağlığı olumsuz yönde etkilenir. Besin yetersizliği sonucu vitamin ve mineral yetersizlikleri yaşanabilir. Kadınlarda adet düzensizlikleri ve doğurganlıkta azalma görülebilir.
Hem obezite, hem de aşırı zayıflık durumunda amaç öncelikle sağlıklı kiloya ulaşmaktır. Beslenme programlarımız tamamen kişiye özel olarak hazırlanır ve hedef ağırlığa ulaşıldıktan sonra önemli bir süreç olan kilo koruma dönemine geçilir.Kilo yönetimi program paketlerimiz için sizleri merkezimize beklemekteyiz.

bottom of page